İndiroid

Samsung Android Market’i yeniden markalaştırılarak oluşturulan indiroid, değişen yüzüyle 2011 yılında kullanıcılara sunulmaya başlanmıştır. Kullanıcılar Android işletim sistemine sahip cihazlarıyla indiroid’ten uygulamalar, oyunlar, videolar, duvar kağıtları indirebilmektedirler. indiroid’te satın alma işleti SMS veya kredi kartı üzerinden yapılabilmektedir. Aynı zamanda Samsung eKitap ve Mobil MP3 servislerine de indiroid üzerinden ulaşılmaktadır.

Samsung ve Başarı Mobile işbirliği ile Samsung Android Market 2009 yılında geliştirilmiştir. Samsung Android Market Android işletim sistemine sahip cihazlara yönelik uygulama ve oyun marketi olarak hizmete sunulmuştur. Kredi kartı veya SMS ile ödeme seçeneği facebook ile giriş yapabilme olanağı gbi özellikleri bulunan Samsung Android Market 2011 yılında yeniden markalaştırılarak İndiroid ismini almıştır.

İndiroid Geliştirici Portalı

Android işletim sistemli cihazlar için geliştirilen indiroid’te tüm Android geliştiricilerine de uygulamalarını yayınlayabilme fırsatı tanımaktadır. Gönderilen her içerik değerlendirmeye alınmakta ve onay sonrası market üzerinden binlerce kullanıcıya sunulmaktadır.